Aktualności programu

Interaktywnie i dwujęzycznie

Praca z tablicą interaktywną jest zawsze bardzo interesująca dla dzieci. Dziś miały możliwość zagrać w interaktywną grę, sami posługując się dotykowym ekranem oraz rozpoznać wyrazy zapisane przez nauczyciela. Było to bardzo przyjemne i angażujące powtórzenie poznanego już słownictwa.

Legendy

Podczas tygodnia regionalnego dzieci poznawały różne legendy. Jedną z nich była Legenda o Smoku Wawelskim. Dzieci posłuchały jej w języku angielskim, a następnie mogli chwilkę porozmawiać z naszym gościem – Smokiem Digim.

Co z czego otrzymujemy?

Podczas tygodnia pod hasłem „Co z czego otrzymujemy” Biedronki na zajęciach dwujęzycznych dopasowywały różne zwierzęta do produktów, które możemy z nich otrzymać.

English Board – drugie zadanie

Drugim zadaniem związanym z językiem angielskim dla naszych przedszkolaków było odpowiedzenie na pytanie Are you a boy or a girl? Po odpowiedzi, dzieci zaznaczały na tablicy odpowiedni zbiór. Kogo było w tym dniu więcej? Chłopców czy dziewczynek? Można sprawdzić w naszej galerii zdjęć:).

Pory roku i dar 7 na zajęciach

Na zajęciach dwujęzycznych używaliśmy dzisiaj daru numer 7. Za jego pomocą przedstawialiśmy sposób, w jaki zmieniają się pory roku. Dzieci bardzo chętnie układały pory roku w odpowiedniej kolejności, nazywając je w języku angielskim.

Krasnoludkowe kolorowe listki

„Red, yellow, green”- Nasze najmłodsze przedszkolaki codziennie uczą się czegoś nowego. Dzisiaj uczyliśmy się segregować liście 🍂🍂🍂🍃🍃🍃 A jak już listki zostały posegregowane do odpowiednich kolorów, każdy mógł pomalować swój – oczywiście wszystkie były piękne🌿🍁

Seasons by Frogs

Grupa Żabki utrwalała dzisiaj nazwy pór roku w języku angielskim. Do każdej z nich ochotnicy mogli narysować coś, co kojarzyło im się z daną porą roku. W ten sposób powstały żabkowe kartki z kalendarza każdej pory roku. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę.

English Board – pierwsze zadanie specjalne

W naszym przedszkolu pojawiła się nowa tablica o nazwie English Board. Na tej tablicy czekało zadanie specjalne dla naszych przedszkolaków związane z językiem angielskim. Pierwsze z nich dotyczyło kolorów. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie „Do you like red or blue?” i zaznaczyć swoją odpowiedź w odpowiednim miejscu. Po skrupulatnym przeliczeniu głosów okazało się,

Pożegnanie Pszczółek i Żabek

Tak Pszczółki i Żabki żegnały się z przedszkolem piosenką „Thank you”: A tak naszych sześciolatków piosenką „You’ve got a friend in me” żegnała grupa Biedronek:

Konkurs Picture Dictionary

W naszym przedszkolu odbył się konkurs Picture Dicionary. Wzięły w nim udział dzieci z grupy Pszczółki i Żabki. Ich zadaniem było przedstawienie wybranego słowa w języku angielskim za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Pomysły były przeróżne, a wszystkie prace estetycznie wykonane. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!