Aktualności programu

Konkurs Picture Dictionary

W naszym przedszkolu odbył się konkurs Picture Dicionary. Wzięły w nim udział dzieci z grupy Pszczółki i Żabki. Ich zadaniem było przedstawienie wybranego słowa w języku angielskim za pomocą dowolnej techniki plastycznej. Pomysły były przeróżne, a wszystkie prace estetycznie wykonane. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Frozen Paint

Frozen Paint – jak to zrobiliśmy?    Do małych kubeczków wlaliśmy wodę, dodaliśmy barwniki i mamy kolorowe kostki lodu! Każdy kolor nazwaliśmy po polsku i po angielsku. Potem spróbowaliśmy naszego Frozen Paint podczas malowania. Dzieci malowały co im tylko wyobraźnia podpowiadała. Jedno jest pewne – każdy miał później ochotę na lody!

Let’s play hopscotch! – Biedronki

Biedronki poznały kolejną zabawę na zajęciach języka angielskiego. Tym razem był to hopscotch czyli gra w klasy.

How are you? Pszczółki w akcji!

Pszczółki próbują swoich sił w krótkich dialogach. Zapraszamy do podsłuchania:)

I Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

17 maja 2019 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Gminnej Olimpiadzie z Języka Angielskiego, która została zorganizowana przez Przedszkole Publiczne nr 7. Nasi reprezentanci, Cezary Ciechanowski oraz Dawid Firmanty, mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności i znajomość słownictwa, ale także wziąć udział w zabawach przy piosenkach w j. angielskim oraz zobaczyć piękny taniec

How are you?

Żabki rozmawiały w tym tygodniu o emocjach. Nazywaliśmy emocje znajdujące się na obrazkach, opracowywaliśmy krótkie dialogi, a największą frajdę sprawiła nam gra Memory.

Instruments

Pszczółki poznawały instrumenty w języku angielskim.

Let’s segregate!

Plastic-Metal-Paper-Glass: Motylki utrwalają zasady segregacji układając kolorowe rytmy z koszy.

Books

Podczas tygodnia z tematem „Tajemnice książek” Pszczółki miały możliwość zrobienia swojej własnej ilustracji do wybranej przez siebie bajki.

Motylki – Easter Sorting

Easter Sorting Teraz przyszła pora na sortowanie: bunny, carrot, egg, chick, basket – nie ma to jak praca w grupie.