MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „POLSKA ŻYJE W NAS”

Dn.06.11.2014 r. w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Polska żyje w nas”.

Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni i piosenek patriotycznych.

Do konkursu zgłosiły się dzieci wraz ze swoimi opiekunami z przedszkoli: Przedszkola Publicznego nr 19, Niepublicznego Przedszkola Smyk, Przedszkola Publicznego nr 21, Przedszkola Publicznego nr 16, Przedszkola Publicznego nr 15, PSP nr 12, Przedszkola Publicznego nr 7, Niepublicznego Przedszkola przy parafii św. Mikołaja w Szewnie, KZE- Przedszkola nr 1 Sióstr Rodziny Maryi. Po przywitaniu wszystkich gości i wspólnym zaśpiewaniu hymnu rozpoczęły się prezentacje naszych małych i starszych wykonawców. (3 i 4 latków, 5 i 6- latków).

Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Jury miało nie lada trudne zadanie .

Po burzliwych naradach ogłoszono wyniki:

w kategorii 3- 4 latków

  • miejsce I zdobył Bartek Wrzosek z Niepublicznego Przedszkola Smyk za wykonanie utworu „Przybyli ułani pod okienko:,
  • II miejsce wyśpiewał Filip Wyrębkiewicz z Przedszkola nr 1 Sióstr Rodziny Maryi,
  • III miejsce zdobył Marcel Langner.

W kategorii wykonawców 5 i 6 letnich

  • I miejsce zdobył Olgierd Ostrowski za piosenkę „Mury”,
  • II miejsce zdobyła Michalina Jama z Przedszkola Publicznego nr 21,
  • III miejsce wyśpiewała Blanka Trzcińska z Niepublicznego Przedszkola przy parafii św. Mikołaja w Szewnie.

Zwycięscy i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Konkurs zakończył się wspólną modlitwą w intencji Naszej Ojczyzny „Pod Twoją obronę..’ oraz „Wieczny Odpoczynek”, za tych którzy oddali życie za naszą wolność. Konkurs przygotowały panie: Maria Jędrzejewska, Magdalena Drabina, Agnieszka Długosz i Joanna Walczyk.