„Znam moje miasto”

Międzyprzedszkolne zabawy quizowe pod hasłem „Znam moje miasto
i przyrodę – rzeki w Ostrowcu Świętokrzyskim”.
Dnia 18 marca 2016 r. w Przedszkolu Publicznym nr 5 odbyła się XII edycja międzyprzedszkolnych zabaw quizowych pod hasłem „Znam moje miasto i przyrodę – rzeki w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej. Głównym celem była prezentacja, utrwalanie wiedzy o mieście, przepływających rzekach i przyrodzie podczas różnorodnych zabaw. W konkursie uczestniczyły 2 – osobowe delegacje z 11 ostrowieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych wraz z nauczycielkami. Nasze przedszkole reprezentował duet „Pszczółek” tj. Natalia Maj i Mateusz Wójcik wraz z p. A. Długosz. Po krótkim programie artystycznym w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 5 dzieci wraz z nauczycielkami przystąpiły do rozwiązywania zadań. Podczas tegorocznych zabaw dzieci:
1. Tworzyły model plastyczny „Obiekty dziedzictwa kulturowego nad rzekami w Ostrowcu Świętokrzyskim”, poprzez umieszczanie zdjęć prac wykonanych przez dzieci z poszczególnych przedszkoli.
2. Rozpoznawały herb Ostrowca Św. wśród innych.
3. Rozwiązywały test oraz zagadki przyrodnicze.
4. Prezentowały swoje prace – wypowiadając się o wykonywanych obiektach.
5. Rozpoznawały obiekt ułożony z puzzli.
Zaangażowanie i niemałą pracę wszystkich uczestników nagrodzono symbolicznymi nagrodami i dyplomami. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.

 

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor