Majówka z Maryją

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy roku. W żadnym innym miesiącu przyroda swoim pięknem nie oddziałuje tak na wyobraźnię każdego z nas. Niepowtarzalna  wielobarwność i mnogość kwiatów, dynamizm wylewającej się z każdego zakątka zieleni, różnorodność ptasich śpiewów. Nic więc dziwnego, że właśnie ten miesiąc ofiarujemy Matce Boga – Maryi. Każdego dnia odprawia się więc Nabożeństwo Majowe, którego główną częścią jest Litania do Najświętszej Maryi Panny, zwana Loretańską. Słynne „majówki” są odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach. Śpiewowi litanii towarzyszy modlitwa „Pod Twoją obronę” oraz przepiękne w swojej treści i melodyjności pieśni poświęcone Matce Bożej.

W naszym przedszkolu dzieci w miesiącu maju każdego dnia
gromadzą się na wspólnej modlitwie, podczas której modlą wezwaniami z Litanii Loretańskiej.

Pragniemy każdego dnia zaprosić wszystkich rodziców oraz dzieci do uczestnictwa w tym przepięknym nabożeństwie, które odprawiane jest o godz. 17.30 w Sanktuarium NMP Saletyńskiej.

Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym.
Maryja zawsze przytuli do swojego Serca, pośpieszy z pomocą, wyprowadzi na właściwą drogę.