„MALI uczniowie idą do szkoły”

Nasze przedszkole realizuje projekt  w ramach najnowszej akcji edukacyjnej UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Książki stanowią niezwykle ważny element naszego życia. Niestety nie wszystkie dzieci na świecie mogą poprzez nie poznawać świat. W Mali 40% dzieci nie chodzi do szkoły podstawowej.  W ramach projektu edukacyjnego dzieci  wzięły  udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedziały  się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.

W ramach działań projektowych nasze dzieci przynosiły do przedszkola książki, opowieści przygodowe, bajki, opowiadania, komiksy, poezję. Wszystkie książki zostały  zaprezentowane podczas Kiermaszu książek , a fundusze z nich uzyskane pozwolą wspomóc edukację dzieci w Mali. Włączyliśmy się w działania UNICEF, aby pomóc dzieciom z Mali, podarować im lepszą przyszłość, pozwolić pójść do szkoły.