„MALI uczniowie idą do szkoły”

DRODZY RODZICE !

Zapraszamy Was do udziału w projekcie „MALI uczniowie idą do szkoły”

Projekt „MALI uczniowie idą do szkoły” jest odpowiedzią na sytuację dzieci
w Mali – kraju w Afryce Zachodniej, którego ponad połowę społeczeństwa stanowią dzieci. 40% z nich nie chodzi do szkoły podstawowej.
Naszym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży w Polsce jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

W ramach akcji dzieci będą mogły pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę Dlatego proponujemy, by dzieci stworzyły swoje własne książki. Każdy przedszkolak może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia. Uruchomcie swoją kreatywność i pomóżcie dzieciom w Mali cieszyć się edukacją.
Prace należy dostarczyć do 30.01.2016r. do p. Teresy Słowikowskiej.

Wszystkie stworzone przez dzieci książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w placówce wystawy – „Dnia Książki dla Afryki”
w dniu 05 lutego 2016. Najciekawsza książka zostanie zgłoszona do konkursu ogólnokrajowego w którym główną nagrodą jest
wizyta

Ambasadora Dobrej Woli UNICEF – Artura Żmijewskiego