W Adwencie oczekujemy Pana Jezusa

Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki!

Święta Bożego Narodzenia poprzedza szczególny okres, zwany Adwentem. Adwent zachęca każdego z nas nie tylko do rozważania prawdy o narodzinach Pana Jezusa, ale też do oczekiwania na Jego powtórne przyjście na ziemię.

Z czasem Adwentu, wiąże się wiele różnych tradycji, np. obyczaj odprawiania tzw. rorat – Mszy Świętej, podczas której zapalana jest dodatkowa świeca, zwana roratnią. Symbolizuje ona Matkę Najświętszą oczekującą narodzin Zbawiciela. Msza święta roratnia jest mszą uroczystą sprawowaną na cześć Matki Najświętszej. Charakteryzuje ją biały (lub niebieski) kolor szat liturgicznych. Innym zwyczajem adwentowym jest przygotowanie wieńców z czterema świecami, zapalanymi w kolejne niedziele Adwentu.

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do uczestnictwa i przygotowania roratnich lampionów, przy blasku których będziemy oczekiwali przyjścia Pana Jezusa na ziemię. Rodziców prosimy o zachęcenie swych pociech do udziału w Roratach.

W tym wyjątkowym czasie, jakim jest Adwent chodzi o przypomnienie każdemu z nas, że Pan Jezus rzeczywiście przychodzi do naszych serc. Adwent odsłania przed nami pełną prawdę, że celem naszego życia jest przebywanie przez całą wieczność z Bogiem.

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor