Teatr Kalejdoskop

11 maja po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Kalejdoskop. Zobaczyliśmy niezwykłą bajkę ucząca dobrych manier,nawiązującą również do wartości patriotycznych, której akcja toczy się w dawnej Polsce.  Przedszkolaki zobaczyły jak rodzice młodej szlachcianki załamują ręce nad jej złym zachowaniem. Dziewczyna jest niegrzeczna, nie potrafi zachować się przy stole, bardziej interesuje ją zabawa niż nauka. Niebawem do dworku mają przyjechać dwaj bracia – jeden z nich to sławny rycerz, drugi – istny bogacz, byłoby dobrze gdyby panienka poślubiła tego drugiego. Rozpoczyna się przyspieszona nauka manier. Adela początkowo opiera się ze wszystkich sił, jednak pierwsze spotkanie z inteligentnym i przystojnym rycerzem sprawia, że całkowicie zmienia swoje nastawienie. Gdy rycerz wyjeżdża walczyć za swój kraj, w konkury uderza drugi z braci. Adela jest jednak mocno przekonana, że dobro, poświęcenie i waleczność są więcej warte niż bogactwo. Za piękne przedstawienie podziękowaliśmy gromkimi brawami.