Teatrzyk kukiełkowy pt,, Wesoła Szkoła”

3 października 2016 r. w naszym przedszkolu gościł Teatr kukiełkowy ,,PINOKIO” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Wesoła Szkoła”. Był to spektakl edukacyjnyo bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zdrowym odżywianiu i dobrym wychowaniu.Ola i Tomek szli pierwszy raz do szkoły. Spotykali na swojej drodze pana policjanta, woźnego, panią dyrektor i higienistkę. Otrzymali od nich wiele cennych rad i wskazówek. Pomogły one dzieciom dobrze wykonywać swoje obowiązki w szkole i w domu. W bajce gościli także: Pan Kleks i sympatyczny skrzat Witaminka. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy kukiełkowych bohaterów. Przygody Oli i Tomka podobały się przedszkolakom, czego wyrazem były gromkie brawa.
Organizowanie przedstawień teatralnych ma terenie przedszkola ma na celu rozbudzanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek.