TEATRZYKI W PRZEDSZKOLU 2015/2016

Filharmonia Świętokrzyska

„Kopciuszek”

28 kwiecień 2016r.

W naszym przedszkolu po raz kolejny gościli aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART.-RE z Krakowa. Tym razem przyjechali z przedstawieniem ,,Kopciuszek”. W czasie spektaklu dzieci miały możliwość występowania na scenie razem z aktorami, przez co współtworzyły przedstawienie. Przedszkolaki przekonały się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.
Organizowanie przedstawień teatralnych ma terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek.

„Kozucha Kłamczucha”

03 marzec 2016r.

03 marca 2016r. dzieci z naszego przedszkola mogły zobaczyć spektakl w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru ART-RE. Dzieci jak zwykle chętnie brały udział we wspólnej zabawie. Wybrani odtańczyli taniec góralski pod okiem aktora. Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej zrealizowane w formie zabawnej opowieści o niesfornej Kózce, która ma skłonność do kłamstwa.  Bajka uczy mówienia prawdy i pokazuje jak ważne jest wybaczanie i przyjaźń.

„Zima u Kubusia Puchatka”

04 luty 2015r.

04 lutego 2016r. nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna Art-Re z Krakowa z przedstawieniem pt. „Zima u Kubusia Puszatka” nawiązującym do przygód Kubusia Puchatka według powieści A. A. Milne’a. Spektakl okazał się pełną wesołych przygód zabawą z bohaterami ze Stumilowego Lasu. Artyści sprawdzili także wiedzę naszych dzieci na temat zmian zachodzących zimą w przyrodzie.

Filharmonia Świętokrzyska

08 grudzień 2015r.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Filharmonii Świętokrzyskiej z Bożonarodzeniowym repertuarem. W czasie koncertu dzieci wysłuchały pięknie zagranych i zaśpiewanych kolęd oraz pastorałek.

„Pinokio”

26 listopad 2015r.

26 listopada 2015 r. nasze przedszkole odwiedził krakowski teatr Art – Re, który przedstawił spektakl: „Pinokio”.
Spektakl przygotowany na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego.
Opowieść o drewnianym pajacyku, którego marzeniem jest zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły.
Jednak chęć przygody i poznawania świata okazują się być  bardziej kuszące. Pinokio lekceważy przestrogi Świerszcza i ucieka z domu. Pajacyk spotyka na swojej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę.
Pinokio przekonuje się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda.

„Złota rybka”

22 październik 2015r.

W dniu dzisiejszym przedszkole odwiedził ART-RE – Teatr z Krakowa, który zaprezentował  przedstawienie „Złota rybka”. Przedstawiona teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami ( Rybaczka , Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa ), uświadomiła młodym widzom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku oraz przestrogę przed zachłannością. Była to doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią.

 

 

 

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor