Święta tuż, tuż!

W ostatnim tygodniu w grupie „Pszczółki” poznano Dar 4.  W skład tego Daru  wchodzi osiem prostopadłościanów w drewnianym pudełku powstałych poprzez jedno przecięcie pionowe i trzy poziome sześcianu wielkości Daru 2.

Zabawy tym Darem pozwalają na budowanie w umysłach dzieci pojęć: prostokąt, kwadrat, prostopadłościan, pionowo, poziomo, płaski, leży, stoi, krawędź, bok, brzeg, wierzchołek.

Dziecko odkrywa, ze figury różnią się nie tylko wielkością, ale również formą geometryczną.

Pracując w poszczególnych kącikach tematycznych  dzieci  rozwijały umiejętności współpracy w grupie z rówieśnikami poprzez podejmowanie różnych aktywności, zaspokajały swoją ciekawość, rozbudzały swoją wyobraźnię.

• W kąciku darów miały możliwość prowadzenia zabaw konstrukcyjnych poprzez budowanie stajenki z wykorzystaniem daru 4 oraz przy pomocy darów do tej pory poznanych.
  • W kąciku twórczym –  wykonywali pracę  plastyczną pt. „ Przy stole wigilijnym” przy użyciu plasteliny oraz kredek pastelowych.
  • W kąciku badawczym – rozpoznawali budowę, smaki i zapachy Bożego Narodzenia: cynamon, wanilie, goździki.

Wszystkie czynności wykonywane w poszczególnych kącikach wyzwalały w dzieciach wiele radości, jednak największą atrakcją tym razem był kącik badawczy oraz kącik gospodarczy, gdyż wykonane przez siebie przekładańce z ciasteczek oraz udekorowane własnoręcznie pierniczki niesamowicie im smakowały.