Biedronki dokarmiają ptaki

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą dzieci z grupy „Biedronek”  przetrwają ją na pewno łatwiej. Nasze przedszkolaki pamiętają o skrzydlatych przyjaciołach.

W minionym tygodniu na zajęciach dydaktycznych dzieci poznały wybrane gatunki ptaków, które zimują w Polsce. Rozpoznawały ich odgłosy, opisywały wygląd. Wypatrywały ptaków na gałęziach drzew podczas spacerów, jednocześnie uzupełniając braki w przedszkolnej ptasiej stołówce. Dokarmiając ptaki, „Biedronki” uwrażliwiały się na piękno przyrody, uczyły się odpowiedzialności za nią, niosły pomoc z poczuciem, że robią coś dobrego.

Nie tylko ptaki potrzebują naszej pomocy podczas srogiej i mroźnej zimy. Inne zwierzęta również korzystają z pomocy człowieka. „Biedronki”, podczas zajęć, zapoznały się ze specyfiką pracy leśniczego, utrwaliły wiedzę na temat tego, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak my możemy im w tym pomóc. Poznały znaczenie pojęcia trop, nauczyły się rozróżniać tropy wybranych gatunków zwierząt, podczas zabaw w sali przedszkolnej zaś zmierzały po tropach prowadzących do zimowych zgadywanek. Wyjście na plac przedszkolny okazało się świetną okazją dla małych detektywów z grupy „Biedronki”- dzieci szukały śladów zapisanych na śniegu. Ku ich ogromnej radości,  udało się odnaleźć ptasie tropy.