Dziecięcy Festiwal Piosenki Żeglarskiej- „ SZANTY”

W miniony wtorek, scena Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” w Ostrowcu Św.,  była miejscem XI Prezentacji Artystycznych z cyklu „ Z Brzechwą i humorem”. Tegoroczna edycja prezentacji przebiegała pod hasłem: „ Brzechwa” zaprasza na… Dziecięcy Festiwal Piosenki Żeglarskiej- „ SZANTY”. Celem prezentacji była popularyzacja piosenek żeglarskich wśród dzieci, rozwijanie zdolności muzycznych oraz aktywności twórczej przedszkolaków, ale również integracja środowisk przedszkolnych w naszym mieście.

W konkursie wzięło udział 12 ostrowieckich przedszkoli publicznych i niepublicznych. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy Jeżyki: Aleksandra Krowińska oraz Marta Wiatrowska i z grupy Biedronki: Amelia Kowalska oraz Krzysztof Cieślak. Dzieci wykonały piosenkę szantową „ Żagle staw”.  Dla większości z nich był to debiut na tak dużej scenie, jednak nie było mowy o tremie. Nasi dzielni artyści pięknie zaśpiewali przygotowaną piosenkę, za co zostali docenieni i obdarowani drobnymi upominkami oraz pamiątkowym dyplomem. Z pewnością ten występ na długo pozostanie w ich pamięci.

AHOJ!!