„Dziecko w uporządkowanym świecie”.

W ramach konkursu „Przedszkole Talentów” przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w zajęciach pt. „Dziecko w uporządkowanym świecie”. Zajęcia te miały na celu pomóc dzieciom dostrzec powtarzalność następujących po sobie dni tygodnia, pór roku oraz dat w kalendarzu, a także, na czym zatrzymaliśmy się dłużej iż mamy czas, który nazwiemy dniem i czas kiedy nazwiemy go nocą. Dzieci wymieniały przy tej okazji czynności wykonywane zarówno w dzień, jak i w nocy, jak również oznaki symbolizujące daną porę. Układały na dywanie z kartoników następstwo po sobie nocy i dnia w sposób cykliczny. Oprócz tego w dwóch w grupach: 1 – DZIEŃ, 2 – NOC miały z podanych elementów ułożyć jakąś ilustrację, układ nieba przedstawiający dana porę dnia. Na koniec wykonały pracę plastyczną, która polegała na wyklejaniu, domalowywaniu elementów w taki sposób, aby przedstawiały NOC I DZIEŃ. Po zakończeniu wszystkich działań tym związanych odbyła się wystawa prac.