II Dziecięca Rada Miasta Ostrowiec

Podczas drugiej dziecięcej sesji rady miasta zorganizowanej z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka obradowali najmłodsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, a wśród nich przedstawiciele naszego przedszkola: Wiktoria Kwapińska, Martyna Federak, Franciszek Frąk. Przy zachowaniu pełnej powagi i przepisów został odczytany porządek obrad. Przedszkolaki zasiadły w fotelach radnych i podjęły dyskusje na interesujące je tematy.

Podczas trwania obrad padło bardzo wiele pytań, między innymi o zaproszenie ulubionych autorów dziecięcych książek, o imprezy jakie mogą się odbywać w wakacje oraz z jakich przywilejów mogłyby w tym czasie korzystać dzieci. Nasi  reprezentanci zadali pytanie dotyczące, czy w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie nowoczesne kino.

Obradom przysłuchiwała się Pani wiceprezydent Marzena Dębniak, która chętnie udzielała odpowiedzi na zadane jej pytania. Czasami bardzo zabawne i osobiste, ale żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Uwieńczeniem obrad stało się przyjęcie przez młodych radnych uchwały o zorganizowaniu cyklu imprez dla najmłodszych. Sesja zakończyła się wręczeniem certyfikatów potwierdzających udział w tym posiedzeniu, wspólnymi zdjęciami oraz przekazaniem prezentów,  które trafiły w ręce dziecięcych radnych.