,, Mój pierwszy kontakt z wodą” – Żabki i Jeżyki na Pływalni Rawszczyzna

25 kwietnia najstarsze przedszkolaki z grup Żabki i Jeżyki wybrały się na Pływalnię Rawszczyzna w ramach konkursu „Mój  pierwszy kontakt z wodą”. Zwiedzanie zaczęło się od zapoznania z budynkiem  pływalni, m.in. portalu kasowego, szatni, trybun i zaplecza technicznego. Następnie panowie ratownicy  opowiedzieli nam  o zawodach odbywających się na pływalni. Największą frajdą dla przedszkolaków było wejście do wody pod opieką instruktorów nauki pływania, którzy wcześniej wytłumaczyli przedszkolakom,  jak należy się zachowywać w basenie. Widząc wielką odwagę wśród dzieci panowie instruktorzy pozwolili dzieciom zjeżdżać ze zjeżdżalni rurowej.  Zajęcia miały  na celu  oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zachęcenie do nauki pływania. Wszystkie przedszkolaki wychodziły uśmiechnięte i cieszyły  się z wyjścia na pływalnię.