Tydzień freblowski u Biedronek

W ostatnim tygodniu września „Biedronki”  rozpoczęły zabawę z darami F. Froebla.  Przez cały tydzień poznawały owoce które jesienią smakują najlepiej. Bardzo ważnym elementem zajęć z darami Froebla jest praca w grupach zabawowo – zadaniowych w kącikach tematycznych. Dzieci podzielone zostały na cztery grupy zadaniowe (gospodarcza, badawcza, twórcza, darów) w których kroiły  owoce, robiły z nich pyszną sałatkę owocową, tworzyły z masy solnej owoce (gruszki, śliwki, jabłka), układały z darów (wełnianych piłeczek) owoce oraz badały je pod. Praca w grupach zadaniowych dostarczała przedszkolakom wiele radości i satysfakcji, umożliwiła zdobywanie nowych doświadczeń oraz rozbudziła ekspresje twórczą dzieci.