Witaj nowy roku przedszkolny!

Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie potoki i wakacyjne przygody, z radością rozpoczynamy nowy rok przedszkolny 2016/2017. Wszystkie dzieci powoli żegnają już wakacje i nadchodzi czas na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu.
Pierwszy dzień w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w tym roku. Od samego rana w przedszkolu będzie panował gwar. Wszyscy będą w odświętnych strojach, ale jakże różnych nastrojach. Na twarzach dzieci widać będzie niepewność, zdziwienie, jednak w większości – radość i zadowolenie, że nareszcie będzie można ciekawie i wesoło spędzać czas w gronie przyjaciół i kolegów. Niektóre dzieci z uśmiechem będą wracały do swych grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten będzie jednym z najtrudniejszych dni. Po raz pierwszy przekroczą one próg przedszkola. Dlatego pierwsze dni września upłyną na adaptacji małych przedszkolaków z nowym otoczeniem oraz personelem. Jednak w takim towarzystwie, naprawdę miło i z przyjemnością, wkroczą w mury przedszkolne, by spędzić w nich rok pełen atrakcji i ciekawych zajęć.
Wszystkim naszym wychowankom życzymy miłego pobytu w przedszkolu.
Jeszcze na koniec mały, ale ważny komunikat: Dzieci z grupy  „Żabki” wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi przedszkolakami zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 8.00 w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej. Zbiórka w budynku przedszkola o godz. 7.40, skąd wraz z wychowawczyniami wyruszymy do Kościoła.
Dzisiaj pierwszy dzień w przedszkolu, wszyscy w sali się zebrali.
Pani prosi by starszaki z maluchami się poznali.
Potem dzieciom pokazuje – szatnię, kuchnię, nasze sale,
jak zachować się musimy, byśmy czuli się wspaniale.
Wciąż starszakom przypomina: dla maluchów bądźcie mili,
by przedszkole i nas wszystkich bardzo mocno polubili.
W salach mamy piękne książki, i zabawki, klocki, gry.
Wszyscy o nie bardzo dbamy, niech przetrwają wiele dni.
Dzieci w szatni mają znaczki, w salach miejsca przy stoliczkach.
Na półeczkach nowe książki, a kredeczki są w koszyczkach.
Niech wam miło czas upływa, byście zawsze się zgadzali.
Wszystkie chwile tu spędzone w swoich sercach zachowali!

Do zobaczenia w przedszkolu. Czekamy na Was!