Wycieczka „Jeżyków”i „Żabek”

25 października „Jeżyki” i „Żabki” wybrały się na niecodzienną wystawę do Muzeum Historyczno- Archeologicznego pt. „Skrzydlaci”. Pod tym tytułem ukryły się ptaki i Anioły skrzydlaci przyjaciele ludzi. Na początku pani przewodnik opowiedziała nam o aniołach w sztuce. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały, ale też same opisywały i wymieniały anioły jakie znają. Niezwykłe anioły przedstawione zostały za pomocą różnych form. Drugimi skrzydlatymi przyjaciółmi na wystawie okazały się ptaszki, które są jednym z najbardziej lubianych tematów w sztuce ludowej. Śpiew ptaków jest odwieczną inspiracją w muzyce . Następnie wysłuchaliśmy „Ptasiego radia J.Tuwima i przy dzwiękach śpiewu ptaków pomalowaliśmy nasze drewniane ptaszki. Każdy szczęśliwy ze swoim nowym przyjacielem wrócił do przedszkola.