,,Żabki” na Poczcie

23 września  dzieci z grupy „Żabki ” wybrały się do Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Dzięki wycieczce na pocztę przedszkolaki poznały  wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Dowiedziały się jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąć kredyt lub kupić gazetę.  Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły swoje adresy oraz nazwiska i imiona swoich rodziców. Przedszkolaki  napisały lub narysowały listy do swoich rodziców i samodzielnie wysyłały je na poczcie, wiedząc, że błędnie zaadresowana koperta nigdy nie dotrze do adresata. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do przedszkola.