BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 24.01.2017r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności Pani Fotograf robiła pamiątkowe zdjęcia grupowe oraz indywidualne aby uwiecznić przepiękne kreacje dzieci . Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, gdzie pierwsze bawiły się najmłodsze przedszkolaki a potem starsze grupy. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez animatorów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas balu odbył się także konkurs ,,Mam Talent”, dzieci które zgłosiły się prezentowały przeróżne talenty: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze, zamieniały się w naukowców- przeprowadzając ciekawe eksperymenty, podnosiły ciężary, biegały na czas w miejscu i inne. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrody. Była także chwila odpoczynku  na słodkie ciastko i sok by nabrać sił do dalszej zabawy. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor