Dzień Rodziny

21 maja 2016 r. po raz VII odbył się Dzień Rodziny- święto mam, tatusiów i dzieci. Tegoroczny festyn przebiegał pod hasłem ,,Serce dla serca”, bo jak powiedział C. K. Norwid ,,Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce”.
Rozpoczynając rodzinne świętowanie wspólnie odmówiono Litanię Loretańską zawierzając Rodziny najlepszej z matek- Maryi. Wszystkich zebranych pobłogosławił ks. Stanisław Stanisławczyk
Dzieci Katolickiego Zespoły Edukacyjnego występem artystycznym składającym się z piosenek i układów tańców podziękowały Rodzicom za miłość, poświęcenie, cierpliwość, codzienny trud wkładany w ich wychowanie. Również Rodzice przygotowali niespodziankę dla swoich pociech. Wspólnie z nauczycielami opracowali i zatańczyli układ taneczny do piosenki z ,,Akademii Pana Kleksa” – ,,Witajcie w naszej bajce”. Odtańczyli poloneza przenosząc zabranych w czasy mickiewiczowskie z ,,Pana Tadeusza” A. Wojdy. Ukoronowanie występu Rodziców była prezentacja bajki w oparciu o tekst J. Brzechwy ,,Kopciuszek”.
Podczas Dnia Rodziny odbyły się dwa mecze: mecz piłki nożnej ,,Tatusiowie przedszkola kontra tatusiowie szkoły” oraz mecz piłki siatkowej ,,Rodzice kontra nauczyciele”.
Gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji, którzy zaprezentowali sprzęt policyjny, jakiego używają na co dzień w swojej pracy. Służba medyczna wystąpiła z pokazem udzielania pierwszej pomocy.
Przez cały czas dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, urządzeń rekreacyjnych na placu zabaw.
Dla wszystkich chętnych był gorący bigos, kiełbaski z grilla, pyszne ciasta w cukierence.
Podczas festyny działały dwie loterie- loteria fantowa dla dzieci i loteria fantowa artykułów gospodarstwa domowego dla rodziców.