Misterium Męki Pańskiej

Kochani !!!
Za nami kolejne zjawiskowe Misterium, za ten cudowny czas, w którym mogliśmy wejść w mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa – Bogu i ludziom niech będą dzięki!
Dziękujemy Sz.P. Prezydentowi Miasta p. Jarosławowi Górczyńskiemu za patronat nad tym wydarzeniem.
Dziękujemy serdecznie i gorąco ekipie Miejskiego Centrum Kultury na czele z p. dyrektorem Markiem Cichoszem i ekipie technicznej, dzięki której tak dobrze nas słychać!
Szanowni Państwo to dzięki Wam było ono tak niezwykłe pragniemy przedstawić naszych niezwykłych aktorów i organizatorów tego niezwykłego przedsięwzięcia – Cudownych i niezwykłych Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Katolickiego Zespołu Edukacyjnego 🙂 🙂 🙂 :
W rolę Jezusa wcielił się Dominik Gałucha
Jako Maryję mogli Państwo zobaczyć Magdalenę Szklarską
Kajfasz – Rafał Świstak
Arcykapłani : Paweł Zajda oraz Wojciech Kubik
Jako Piłat wystąpił- Krzysztof Wójcik
Żołnierze – Paweł Gołębski
Piotr Demko
Marcin Stańko oraz Konrad Korpikiewicz
W postać św.Weroniki wcieliła się Aleksandra Nowosad
Szymon z Cyreny- Paweł Gębura
Maria Magdalena- Katarzyna Rokośna
Św.Piotr- Krzysztof Król
Judasz- Paweł Cetera
Jezusowi głosu użyczył – Rafał Strużyna
Uczniowie: Antoni Król, Jakub Skrok, Mikołaj Kabat, Bartosz Pietrkiewicz, Kacper Smoliński, Jakub Orłowski, Jan Sokołowski, Wojciech Pacholczak, Ernest Szymula
Głos Marii Magdaleny- Renata Mruk
Głos Maryi – Katarzyna Sokołowska
Kobiety- Aneta Pacholczak i Edyta Stańko
Płaczące niewiasty: Matylda Szklarska, Zofia Swistak ,Amelia Kwiatkowska, Natalia Ziółkowska, Weronika Cetera oraz Kalina Szymula
Oprawa muzyczna: Agnieszka Rożek
Nad dekoracjami czuwali : Ewelina Miszczyszyn-Łapa, Teresa Słowikowska, Edyta Stańko, Agnieszka Zielińska, Marzena Siemieniec, Barbara Smok, Anna Hajdukiewicz , Magdalena Pająk , Ewelina Świstak oraz Andrzej Pacholczak, Krzysztof Król, Paweł Zajda, Paweł Gołębski i Łukasz Sokołowski
Za stroje oraz rekwizyty odpowiadały : Teresa Perchel, s.Wioletta Lipiec i Angelika Szczepanowska
Reżyseria : Marta Skrok i Ewelina Gierczak-Dziułka
Szanowni Państwo jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim za czas, trud oraz ogromne zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Jest to przede wszystkim świadectwo naszej wiary, którą chcieliśmy się podzielić.