Wspomnienie Papieża – Jana Pawła II

16 października 2019 roku obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II na Papieża. Nad tą postacią pochyliliśmy się także w przedszkolu organizując krótkie spotkanie ze wszystkimi grupami, gdzie została przedstawiona sylwetka Tego Świętego. Dzieci zobaczyły portret Jana Pawła II, oglądały fragment programu „Ziarno” z udziałem dzieci, które zadawały pytania Ojcu św. Następnie same odpowiedziały na pytania zadawane przez nauczyciela związane z Karolem Wojtyłą. Posłuchały również piosenki i oglądały krótki film o Nim, o Jego podróżach, spacerach w górach. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy: „Barkę” i piosenkę „Janie Pawle II przyjacielu dzieci”. Dla większego zapamiętania o tym, kim był Jan Paweł II dzieci otrzymały ilustracje do pokolorowania.