„Biedronki” w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu św.

W dniu 17.06.2016 r. po zabawie w sali zabaw dla dzieci „FIKU – MIKU” dzieci z grupy „Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Celem wycieczki było zapoznanie z zawodem policjanta oraz poznanie miejsca jego pracy. Dzieci wycieczkę po budynku komendy rozpoczęły od sali monitoringu, gdzie dowiedziały się w jaki sposób policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i ich ulubionych miejsc w mieście np. placu zabaw. Kolejnym punktem wycieczki było poznanie pracy technika kryminalistyki, który zapoznał dzieci z narzędziami swojej pracy oraz umożliwił wcielenie się w jego rolę. Chętne dzieci miały również możliwość profesjonalnego wykonania odcisków palców. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie sali weneckiej – sali z lustrami, która umożliwia policjantom pomoc osobom pokrzywdzonym.
Na koniec spotkania pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacji, utrwaliła numery alarmowe oraz życzyła dzieciom udanych
i bezpiecznych wakacji. Przedszkolaki podziękowały przedstawicielom policji za możliwość poznania zawodu policjanta, miejsca jego pracy oraz wręczyły pamiątkowe podziękowanie.
Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji była dla dzieci dużym przeżyciem, dostarczyła im wielu wrażeń, rozbudziła zainteresowanie zawodem policjanta oraz uświadomiła dzieciom wartość jego pracy. Dzieci z zaciekawieniem poznawały pracę policjanta, budynek komendy oraz w przyszłości kilka „Biedronek” wyraziło chęć zostania policjantem.