Spotkanie z przyrodą w Krzemionkach

Dn. 15.10.2015 r. dzieci z grup „Pszczółki” i „Biedronki wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w „Spotkaniu z przyrodą w Krzemionkach” zorganizowanym przez Muzeum Historyczno- Archeologiczne „ Krzemionki” w Ostrowcu Św. Dzieci uczestniczyły w warsztacie przyrodniczym, który nauczył ich rozpoznawać tropy leśnych zwierząt zamieszkujących Rezerwat. Dużym walorem poznawczym było szukanie tych tropów w ich środowisku naturalnym. Pod kierunkiem p. przewodnik podążaliśmy szlakiem szukając tropów zwierząt. Staliśmy się tropicielami zwierząt. Podczas warsztatów dzieci poznały także historię Rezerwatu Krzemionki. Dowiedziały się co to jest krzemień i mogły obejrzeć wystawę krzemienia w galerii muzeum. W czasie warsztatów dzieci doskonaliły umiejętności manualne uczestnicząc w zajęciach o charakterze plastycznym. Udział w warsztatach był dla dzieci prawdziwą wyprawą w bliski, a jednocześnie nieznany świat przyrody. Dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i emocji.