Warsztaty „Malowanie na ćmielowskiej porcelanie” w Muzeum Historyczno- Archeologiczne w Ostrowcu Św.

Dnia 1 marca 2016 r. w ramach innowacji „Sztuka blisko nas” dzieci z grup „Pszczółki” i „Żabki” wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięły udział w warsztatach „Malowanie na ćmielowskiej porcelanie” zorganizowanym przez Muzeum Historyczno- Archeologiczne w Ostrowcu Św. Dzieci miały możliwość poznać muzeum i zobaczyć wystawę przepięknej ćmielowskiej porcelany. Następnie uczestniczyły
w zajęciach podczas których doskonaliły umiejętności ręcznego ozdabiania porcelany wymyślając swoje wzory i ozdabiając nimi filiżanki i spodeczki Udział w warsztatach był dla dzieci prawdziwą wyprawą w bliski, a jednocześnie nieznany świat sztuki. Dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i emocji.