Wycieczka do straży pożarnej

W ramach realizacji Programu „Bezpieczne dziecko, Bezpieczny przedszkolak” dzieci z grupy IIIc „Biedronki”  w dniu 27.11.2014 były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej.

Życzliwi panowie Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Były to m.in: różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Najbardziej utkwił dzieciom moment zjeżdżania strażaków z długiej rury. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Celem programu „Bezpieczne dziecko, Bezpieczne przedszkole” jest opanowanie przez dzieci niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym.