Wycieczka do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie

14 września grupa Biedronek, w ramach nagrody w plebiscycie Echa Dnia „ W zdrowym ciele zdrowy duch”, wybrała się na wycieczkę do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Przedszkolaki miały okazję obserwować proces produkcji porcelany od projektu po gotowy wyrób i tym samym w przyjazny sposób obcować ze sztuką. Pamiętając o ważnych zasadach zachowania , dzieci obejrzały wystawę kolekcji ćmielowskiej porcelany figuralnej, zwiedziły również galerię porcelanowych obrazów i ikon pisanych na porcelanie. Nie lada atrakcją dla Biedronek było wejście do wnętrza, nieczynnego już, pieca wypalającego ceramikę , samodzielne polerowanie odlewu, a nawet próby artystycznego ozdabiania dzieł farbą ceramiczną. Z pewnością Biedronki, pełne wrażeń, na długo zapamiętają tę wycieczkę.