Wycieczka grup ,, Żabki”, ,, Biedronki” i ,, Jeżyki”

W dniu 6 czerwca  2017 r. dzieci z grupy „Biedronki”; „Żabki” i „Jeżyki” : wyjechały  na wycieczkę do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” – parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.

Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitała Wróżka Smużka i przedszkolaki udały się w niezwykłą podróż.   W ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe z animatorem, magiczne ptaki i innych niezwykłych mieszkańców.  Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę i ziemne skrzaty Bulwiaki.

Tego dnia nikt się nie nudził, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Największe wrażenie na dzieciach zrobił pobyt w Mroczysku, pole z gigantycznymi marchewkami i strzegącymi ich królikami, śpiewający skrzat i mruczące drzewa. Podczas wędrówki, wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz pachnących kwiatów, obudziliśmy Mordole, zamieszkujące opuszczoną kopalnię kamieni.

Następnie udaliśmy się na chwilę odpoczynku oraz ciepły posiłek do  restauracji znajdującej się na terenie parku. Resztę dnia spędziliśmy na placu zabaw oferującym wiele atrakcji: trampoliny, huśtawki i zjeżdżalnie. Pogoda sprzyjała naszej wyprawie. Bardzo zadowoleni, po dniu pełnym wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną. Pobyt w baśniowych ogrodach to wspaniała przygoda oraz okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.