Wycieczka do Krówkarenki w Opatowie

17 listopada dzieci z grupy I b „Motylki” i III a „Żabki” wybrały się na „słodką” wycieczkę do Krówkarenki w Opatowie. Dzieci na miejscu obserwowały proces przygotowywania krówek. Widziały, jak masa korówkowa jest przygotowywana, a następnie krojona i zawijana ręcznie w etykietki przez panie, które robią to w niewiarygodnie szybkim tempie. Największą frajdą było próbowanie świeżutkich, ciągnących się krówek.
Po zobaczeniu zakładu, przedszkolaki przeszły do Krówkarenki.  Tam odbyły się warsztaty, podczas których przedszkolaki poznały tajemnice produkcji Krówki Opatowskiej, a także same próbowały zawijania Krówek. Samodzielnie zapakowane krówki sprawiły im mnóstwo radości. Na zakończenie wycieczki odbył się konkurs rysunkowy, po którym wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki.
Przedszkolaki już z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę.