Wyjście do kina dzieci z grup „Biedronki” i „Pszczółki”

Radosne święto wszystkich dzieci, obchodzone od ponad pół wieku, na stałe wpisało się w kalendarz dni świątecznych. Dzień Dziecka jest dniem miłości do niego, stałej opieki, troski o jego teraźniejszość i przyszłość. Z tej okazji w dniu 3 czerwca z inicjatywy Rady Rodziców grupy Biedronki i Pszczółki została zorganizowana wycieczka do kina na film pt.: „Dzielny kogut Maniek”.
„Dzielny kogut Maniek”. To znakomita animacja – komedia pełna przygód akcja i humoru. Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu.
Młodzi widzowie mogli dowiedzieć się z niej, że dla przyjaciół warto wzbić się do lotu, nawet gdy grozi to twardym lądowaniem.
Przedszkolaki  bawiły się wyśmienicie. Wszyscy byli pełni radości i dobrego humoru.