Wizyta weterynarza w grupach Pszczółek i Biedronek

Dziś nasze Przedszkole odwiedzili lekarze weterynarii z Gabinetu Weterynaryjnego „Cztery Łapy” w Starachowicach Pan Augustyn Blicharz i Pani Katarzyna Kwiecień-Gawrońska.
Grupy Pszczółki i Biedronki poznały pracę weterynarza i zdobyły wiedzę na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska, mogły zobaczyć i dotknąć sporo narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługują się pani Kasia i pan Augustyn. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów i kotów.

Na zakończenie nasi mili goście otrzymali upominek w ramach podziękowania za podzielenie się wiedzą w postaci pięknego wiosennego szafirku, który dzieci samodzielnie zasadziły.