Wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Dnia 16 grudnia  2014r. dzieci z oddziału „Żabki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu przedszkolaki spotkały się z panem Piotrem Szczepaniakiem, który oprowadził je po budynku Komisariatu i opowiedział o pracy w policji. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów, w tym pałkę policyjną i kajdanki, które przymierzyła jedna z ochotniczek- Lena. Przedszkolaki nie omieszkały skorzystać z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu, dodatkowo  pan policjant zademonstrował sygnał świetlny i dźwiękowy. Największe wrażenie jednak zrobiły na dzieciach sprzęty wykorzystywane przez policyjnych techników, dodatkowo kilka przedszkolaków ściągało odciski palców zostawione na drzwiach jednego z pomieszczeń. Po wizycie wielu z przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.