Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św.

W miniony poniedziałek, dzieci z grupy Biedronki i  Jeżyki  wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św.

Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarza, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.
Podczas spotkania, pani bibliotekarka ciekawie opowiadała o swojej pracy, zapoznawała dzieci z zasadami zachowania w bibliotece, oraz uwrażliwiała na obowiązek poszanowania książek. Przedszkolaki zwiedzały wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży, wypożyczalnię książek dla dorosłych oraz czytelnię. Miały okazję obejrzeć różne rodzaje książek, począwszy od tradycyjnych papierowych, poprzez książki- zabawki
do kąpieli, oraz pluszowe dla najmłodszych. Ponadto przedszkolaki rozwiązywały zagadki
na temat wiejskich zwierzątek, poznawały tytuły czasopism dla dzieci, obiecały również,
że wrócą do biblioteki wraz z rodzicami, by wypożyczyć książki. Na pamiątkę tej emocjonującej przygody, otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz słodkie niespodzianki.
Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, długo jeszcze dzieląc się między sobą swoimi spostrzeżeniami.