Cztery tygodnie nauki zdalnej za nami… – Motylki

To już cztery tygodnie zdalnej nauki za nami… Dzieci z grupy Motylki bardzo się napracowały.

W pierwszym tygodniu tego ciężkiego dla nas wszystkich czasu, dzieci uczyły się w domu przez zabawę, doświadczenia, poprzez wykonywanie ciekawych kart pracy oraz słuchanie wierszy i opowiadań. Dowiedziały jak należy ubrać się odpowiednio do deszczowej i słonecznej pogody, poznały nowe pojęcia związane z pogodą i wykonały deszczowy eksperyment.

Kolejny tydzień Motylki spędziły ucząc się wierszyka na powitanie wiosny i tropiąc jej ślady. Dzieci poznały różne nasiona i założyły własną, wiosenną hodowlę cebulek. Wykonały z butelek i nasion grzechotki, które wykorzystywały do zabaw przy piosenkach o wiośnie.

Następnie dzieci poznały ptaki, które wracają do Polski na wiosnę oraz dowiedziały się w jaki sposób przyroda budzi się do życia wraz z nastającą porą roku.

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne Motylki uczyły się o tradycjach i zwyczajach związanych z tym świętem. Wykonywały ciekawe prace plastyczno- techniczne i rozwiązywały zagadki na temat świąt.

Wszystko co robiliśmy w tym czasie zostało uwiecznione i udokumentowane na zdjęciach, które otrzymaliśmy od rodziców dzieci z grupy Motylki. Serdecznie dziękujemy za nadesłane do nas zdjęcia i filmy. Pracujemy dalej na pełnych obrotach. Pozdrawiamy!

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor