Cztery tygodnie nauki zdalnej za nami… – Biedronki

Temat tygodnia: „Zwierzęta dżungli i sawanny” (16 – 20. 03. 2020 r.)
W tym tygodniu dzieci poznawały zwierzęta egzotyczne na podstawie opowiadania pod tym samym tytułem. Nauczyły się piosenki pt. „Idziemy do ZOO”, jak i wierszyka w języku polskim i angielskim. Miały możliwość też narysować zwierzęta, które spotykamy w ZOO, a nawet wykonać makietę przedstawiającą mieszkańców ZOO, lepiąc zwierzęta z plasteliny, które później prezentowały na komunikatorze Messenger. Dla utrwalenia nazw zwierząt egzotycznych rozwiązywały zagadki. Oprócz tego wykonywały karty pracy utrwalające rytmy, rozpoznawały zwierzęta po ich sierści łącząc je strzałkami. W ramach swoich zajęć gimnastycznych ćwiczyły z kanałem FITTY KID.
Temat tygodnia: „Zwierzęta naszych pól i lasów” (23 – 27. 03. 2020 r.)
W tym tygodniu grupa: „Biedronki” poznały różne zwierzęta, które można spotkać na naszych polach i w naszych lasach. Została przeprowadzona na ten temat rozmowa na podstawie wysłuchanego opowiadania pt: „Najlepszy ogon na świecie”. W ramach utrwalenia zdobytych wiadomości oglądnęły film edukacyjny o leśnych zwierzętach. Nauczyły się piosenki pt: „Jadą, jadą misie”, i wierszyka pt: „ Lis” w języku polskim, a także w języku angielskim, który systematycznie rozwijają poprzez przesyłany im materiał. Oprócz tego utrwalały rytmy, a także liczenie w zakresie 5. Dodatkowo wykonały pracę plastyczną pt: „Sowa”.
Temat tygodnia: „Marcowa pogoda” (30 – 03. 04. 2020 r.)
W tym tygodniu dzieci z grupy: „Biedronki” pracowały na materiale z zakresu marcowej pogody. Wzbogaciły swoje wiadomości na temat pogody i zjawisk atmosferycznych. Rozwijały motorykę małą poprzez rysowanie parasoli. Nauczyły się piosenki pt: „Kasza marcowa”. Rozbudzały swoją ciekawość poprzez zabawę badawczą: „Co tonie, a co nie tonie?” Rozwijały także swoje kompetencje matematyczne kolorując według kodu, układanie rytmów, klasyfikowanie według wielkości. Wykonały pracę plastyczną: „Słońce i deszcz”, a także elementy do gry Memory. Słuchały i śpiewały piosenki w języku angielskim, uczyły się wierszyka, określały pory roku, jaką pogodę mamy w danym dniu, wykonywały karty pracy z tym związane. Nie zabrakło też ruchu – wykonując gimnastykę Biedroneczki tańczyły, skakały do znanych piosenek ruchowych, a także wykorzystując materiał do tego przeznaczony.
Temat tygodnia: „Wielkanoc” (06 -10. 03. 2020 r.)
W obecnym tygodniu dzieci przygotowywały się do Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki wysłuchanemu wierszowi dowiedziały się jakie są zwyczaje wielkanocne (pisanki, koszyczek wielkanocny, święconka, lany poniedziałek). Rozwiązywały też zagadki z tym związane. Swoje słownictwo dotyczące tematu utrwalały także poprzez oglądniecie filmiku w języku angielskim. A także nagrywały filmiki z życzeniami w tym języku, powtarzały liczebniki, śpiewały piosenkę o 5 małych zajączkach. Rozwijały swoją sprawność manualną poprzez rysowanie po śladzie koszyczka, czy pisanki, a także wypełnianie jej szlaczkami, jak również wykonywały kurczaczka z kół. W tym tygodniu też zajęły się przyrodą zakładając hodowlę rzeżuchy. Dodatkowo jeszcze usprawniały swój słuch muzyczny poprzez rozpoznawanie melodii i reagowanie na zmianę dynamiki. Swoją sprawność fizyczną podnosiły przez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych Fruzi. Dużą frajdą dla nich były ćwiczenia oddechowe w ramach zabawy logopedycznej na podstawie wiersza: „Na podwórku”. W ramach dopełnienia tego tematu jakim są Święta Wielkanocne biedroneczki mogły oglądnąć filmik: „Triduum Paschalne”.

Opublikuj w swoim portalu

Autorem wpisu jest: redaktor