Biedronki w sadzie i ogrodzie

Biedronki” realizowały temat „Idzie jesień…przez ogród i sad”.   W czasie realizacji tematu, dzieci były na wycieczce w pobliskim ogrodzie sióstr gdzie obserwowały warzywa na grządkach i owoce na drzewach.  Dzieci podczas zajęć rozmawiały o tym, co dzieje się w przyrodzie jesienią w sadach i ogrodach. W sali powstał kącik przyrody wzbogacony w okazy warzyw i owoców. Ich kształty, kolory, wielkości, smaki i zapachy poznawaliśmy różnymi zmysłami w kąciku badawczym. Podczas prac w kąciku twórczym dzieci wyklejały wydzieranką sylwety owoców oraz marchewkowe pole.. W kąciku gospodarczym powstały przepyszne szaszłyki z jabłek, gruszek, śliwek i winogron. Kącik darów zaskakiwał nas ciekawymi owocami i warzywami z darów 7, 8 i 9. Poprzez te zajęcia nabraliśmy przekonania, że naturalne witaminy zawarte w warzywach i owocach są bardzo ważne dla naszego zdrowia.