Biedronki dbają o przyrodę

Temat tygodnia: „Dbamy o przyrodę” (20 – 24. 04. 2020 r.).
W tym tygodniu dzieci wdrażały się w temat dbania o przyrodę. Wysłuchały opowiadania: „Smok Segregiusz”, który podpowiedział im jak dbać o przyrodę, potem mogły wykorzystać swoją wiedzę przy zabawie dydaktycznej: „Segregowanie śmieci”, a także wykonując karty pracy. Dodatkowo jeszcze oglądnęły filmik, czy słuchały piosenek w języku angielskim o poruszanej obecnie tematyce, wykonywały też ćwiczenia rytmiczne. Mogły również skorzystać z gry, w której rysowały swój własny obrazek różnymi metodami. Dużą radością były również ćwiczenia oddechowe z wodą, a także zabawa sensoryczna: „Drzewa iglaste, drzewa liściaste”, gdzie opisywały swoje wrażenia dotykowe. Oprócz tego wykonywały kolorowe obrazki z zakrętek, a chętni dodatkowo mogli segregować zakrętki według kolorów. W końcowej części tygodnia dzieci wykonywały eksperyment plastyczny: „Szare na szarym, a także bawiły się w „Wiosenny deszcz geometryczny” nazywając przy tym figury. Rozwijały też swoje umiejętności matematyczne wykonując karty pracy z kodowaniem. Zaś gimnastykę robiły przy tańcu z „Króla Lwa”, czy wykorzystując materiał w języku angielskim w tym zakresie. Na koniec Biedronki wraz z Rodzicami przygotowały: „EKO DESER”.