„Biedronki” w kosmosie

W tym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki” wpatrywały się  w niebo i pogłębiały wiedzę na temat wszechświata. Swoją wędrówkę rozpoczęły od poznania następstwa dnia i nocy oraz posługiwania się określeniami dotyczącymi pór dnia. Najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła wspólna podróż w kosmos. Wyprawę w kosmos rozpoczęliśmy od odpowiedniego ubioru, następnie wejście do rakiety, odliczanie 10, 9, 8, …i START – lecimy rakietą. Krążyliśmy po kosmosie i poznawaliśmy jego tajemnice: planety, gwiazdy, księżyc, komety, meteoryty i inne ciała niebieskie znajdujące się w tej przestrzeni. Przyglądaliśmy się planetom krążącym wokół Słońca, poznaliśmy ich kształt, wielkość, kolor i charakterystyczne cechy. Dzieci dowiedziały się także czym zajmuje się astronauta, czym lata, jak żyje kosmonauta podczas dalekich podróży oraz poznały różne ciekawostki na temat wszechświata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w wyprawie w kosmos, były zafascynowane wszystkim co się tam znajduje, chętnie poszerzały wiedzę na ten temat oraz prezentowały swoje wiadomości.

Po pełnej wrażeń wyprawie w kosmos dzieci wykonywały pracę plastyczną, która odzwierciedlała wspomnienia z ich pobytu we wszechświecie. Prace są bardzo ciekawe, prezentują dużą wyobraźnię dzieci i ich wiedzę o kosmosie. W ciągu całego tygodnia poznawania wszechświata towarzyszyła nam piosenka pt.: „Lot kosmiczny”, która pobudzała wyobraźnię dzieci i zachęcała ich do poznawania wszechświata. Kosmos jest zagadką, a poznawanie go to dla dzieci nie lada gratka i wielka przygoda, czego można było doświadczyć u dzieci w minionym tygodniu.