„BIEDRONKI” W ŚWIECIE DINOZAURÓW

W bieżącym tygodniu dzieci z grupy „Biedronki” zgłębiały wiedzę na temat epoki dinozaurów. Dzięki przeprowadzonej prezentacji, rozmowie, ilustracjom dzieci poznały jakim zwierzęciem jest dinozaur, jakie są gatunki dinozaurów (np. diplodok, tyranozaur, triceratops, stegozaur), ich wielkość, czym żywiły się dinozaury, skąd się brały małe dinozaury oraz skąd wiadomo, że dinozaury w ogóle żyły na ziemi. Dzieci zapoznały się również z hipotezami na temat nagłego wyginięcia dinozaurów. Dzieci mogły posłuchać dźwięków z prehistorycznego lasu: „Jurajski las”. Poprzez liczne zabawy ruchowe mogły przy muzyce naśladować te prehistoryczne gady. Dzieci również nie tylko kolorowały różne dinozaury, ale stworzyły własną ich kolekcję. W grupie „Biedronki” temat dinozaurów cieszył się ogromnym zainteresowaniem Pozwolił dostrzec wielu pasjonatów dinozaurów – dzieci przynosiły książki o tych niezwykłych stworzeniach, figurki dinozaurów oraz chętnie dzieliły się swoja wiedzą na ten temat.