Biedronki – Wiosenne przebudzenie

Temat tygodnia: „Wiosenne przebudzenie” (14 – 17. 04. 2020 r.)
W tym tygodniu dzieci na podstawie obejrzanego filmu edukacyjnego i opowiadania dowiedziały się jakie mamy oznaki wiosny. Nauczyły się wierszyka: „Kotki, kotki”, który prezentowały później na filmikach. Zaś z edukacji języka angielskiego dodatkowo poznały słownictwo dotyczące owadów, które utrwalały poprzez wierszyk o motylku, wykonując dodatkowo wymyślone przez siebie ruchy. Dzięki temu będą mogły zauważać jedno i drugie w swoim otoczeniu i cieszyć się tą porą roku. Dodatkowo jeszcze wykonały pracę plastyczną, która przyniosła im wiele radości (bazie z usmażonego popcornu). Dodatkowym elementem tu była darmowa przekąska. Chętni mogli jeszcze wykonać bociana. Czas ten mogły umilać sobie śpiewając piosenkę: „Kle kle boćku”. Biedroneczki oprócz tego zakładały hodowle sadząc, siejąc różne nasionka. W końcowej część i tygodnia przedszkolaki mogły poćwiczyć swoje zdolności matematyczne na podstawie wysłuchanego wiersza: „Wiosna”, tworząc różne działania i modyfikować zgodnie ze swymi możliwościami i zainteresowaniami. W ciągu całego tego tygodnia dzieci dzieliły wyrazy na sylaby, ćwiczyły motorykę małą wykonując poszczególne karty pracy w języku polskim i angielskim. Nowym zadaniem w tym tygodniu była nauka kodowania (kolorowanie wg kodu).