Fizyka dla smyka

Dn.06.04.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się po raz drugi spotkanie z panią z Akademii Nauki dla dzieci z serii: „Fizyka dla smyka”. Zajęcia prowadzone były w dwóch najstarszych grupach: „Pszczółki” i „Żabki”. Tematem spotkania był dźwięk. Dzieci uczestniczyły w doświadczeniach przygotowanych przez naszego gościa. Dowiedziały się jak powstaje dźwięk i , gdzie go można usłyszeć. Wyłapywaczem dźwięku usłyszały najcichszy dźwięk w sali oraz dochodzący z ulicy. Dowiedziały się, że dźwięk powstaje dzięki cząsteczkom powietrza, a brak ich, czyli próżnia pochłania dźwięk. Same mogły sprawdzić, że dźwięki są w przedmiotach codziennego użytku ( kieliszek, szklanka, rurka metalowa). Spotkanie dla wszystkich dzieci było bardzo interesujące.