FROEBLOWSKIE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH U ŻABEK

Dzieci z grupy Żabki bardzo aktywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Poznawały zwyczaje wielkanocne oraz kształtowały przywiązanie do tradycji świątecznych z wykorzystaniem darów Froebla. Rozwijały umiejętność przeliczania, porządkowania i porównywania liczebności zbiorów oraz poznały tradycję malowania pisanek. Dzieci bardzo chętnie śpiewały wielkanocną piosenkę pt.: „Bajkowe pisanki”  oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych przy piosence. Wiele radości dostarczyła im aktywność w kącikach tematycznych: darów, twórczym, badawczym i gospodarczym.
W kąciku darów przedszkolaki wykonywały „Wielkanocne pisanki” – tworzyły wzory własne z darów na wyciętych z papieru jajkach. W kąciku twórczym przygotowywały pisanki poprzez ozdabianie papierowych sylwet jajek kolorowym papierem i bibułą według ich własnych pomysłów. W kąciku badawczym dzieci porównywały różnorodne pisanki i segregowały je według wzorów, wielkości i ciężaru. Zadaniem przedszkolaków w kąciku gospodarczym było działanie z cyklu „wysiewamy, przesadzamy”, a więc sianie rzeżuchy.

Wszelkie proponowane aktywności podczas zajęć dzieci wykonywały bardzo chętnie
i z dużym zaangażowaniem.  Froeblowskie przygotowania do Świąt Wielkanocnych – różnorodne zabawy badawcze, plastyczne i muzyczne rozbudziły ekspresję twórczą dzieci, wyzwoliły w nich radość oraz rozwinęły umiejętność współpracy w grupie.