Jesienne zajęcia u pracowitych „Pszczółek”

W ubiegłym tygodniu na zajęciach grupa: „Pszczółki” poznawała dary jesieni. Mówiąc o jesieni, jako obecnej porze roku, dzieci stwierdziły, ze oprócz spadających kolorowych liści, jesienią z  sadu z drzew zbieramy owoce, z grządek zbieramy warzywa. Dzieci poprzez odgadywanie zagadek poznawały różne warzywa, mogły je również zobaczyć na ilustracjach, określić ich kolor, kształt. A dzięki przyniesieniu różnych warzyw do przedszkola również uczyły się rozpoznawać warzywa po dotyku i smaku. Po takim dokładnym rozpoznaniu kształciły również swoje umiejętności matematyczne, przeliczając warzywa, porównując liczebność w zbiorach, określając je liczbą na tablicy.

Utrwaleniem wiadomości o warzywach była zabawa integrująca z chustą animacyjną: „Marchew, kapusta, ogórki …”. Dzieci otrzymały małe emblematy tych warzyw, następnie kiedy muzyka płynęła poruszały się wokół chusty, kiedy nastąpiła przerwa w muzyce wywołane warzywo (dziecko z emblematem) miało schować się pod chustę.