Leśny Froebel w Biedronkach

W ostatnim tygodniu października dzieci z grupy „Biedronki” poznały  dar 2. – to zestaw 2 kul, 2 sześcianów i 2 walców w jednakowym kolorze w drewnianym pudełku, z ruchomym stelażem do ułożenia przez dziecko. W zestawie jest także patyczek i sznurek do przeprowadzania eksperymentów. Bryły są dobrane parami, jedna figura z pary jest gładka, bez żadnych otworów, druga ma natomiast nawiercone otwory do wkładania patyczka (umożliwia to obracanie bryłą) oraz ma haczyki do przewlekania sznurka i zawieszania jej na stelażu.

Podczas tygodnia Froeblowskiego  Biedronki poznały leśną przyrodę. Poprzez podejmowane aktywności w grupach zabawowo- zadaniowych w kącikach tematycznych: darów, twórczym, badawczym i gospodarczym dzieci rozwijały umiejętność współpracy w grupie.

W kąciku darów dzieci tworzyły własny teatrzyk wykorzystując do tego dar 1 dar 2 oraz druciki kreatywne

W kąciku badawczym – oglądali przez lupę leśny mech, huby, liście dębu, sosny, świerku, a także szyszki, kasztany i żołędzie. Następnie mieli za zadanie zbudowanie stogu z igieł sosnowych przenoszonych za pomocą pęsety.

W kącik twórczym – robili grzyby: podgrzybki i muchomory z pietruszki i ziemniaka

Kącik gospodarczy cieszył się największym zainteresowaniem dzieci, ponieważ mogli sami stworzyć jeża z gruszki i winogrona, którego degustacja nastąpiła w domu.

Zakończeniem tygodnia froeblowskiego była wycieczka do pobliskiego lasu.