Mali Artyści w grupie Biedronek

W ramach realizacji tematyki tygodniowej „ Mali artyści”, grupa Biedronki na zajęciach poznała tajniki pracy rzeźbiarza, malarza, animatora filmów rysunkowych. Niczym prawdziwi rzeźbiarze, dzieci samodzielnie wyrabiały masy- solną i papierową, zamieniając je następnie w prawdziwe rzeźbiarskie cudeńka. Po wylepieniu figurek, przedszkolaki malowały je farbami- tak oto powstał ptaszek, który uczy się latać, barwna papużka, tajemnicze jaskinie, zimowe bałwanki czy postaci z ulubionych filmów animowanych. Wyobraźnia „ Biedronek” nie zawiodła również podczas dekorowania bombek- warsztaty zorganizowane w ramach wycieczki do Fabryki Bombek w Nowej Dębie stały się doskonałą okazją do wyrażenia ekspresji oraz artystycznego zmysłu. Czas w przedszkolu umilała dzieciom muzyka i taniec z użyciem kolorowych chust czy wspólne muzykowanie. Nie lada atrakcją okazało się również nagranie przez dzieci krótkiego amatorskiego filmu. Przedszkolaki utrwaliły zasady stosownego zachowania w muzeum, a uwrażliwione na piękno dzieł sztuki w każdej postaci ( rzeźba, obraz, muzyka, taniec), wyrażały szacunek dla twórców i ich dzieł.