” Motylki” akcja Cała Polska czyta dzieciom

Przedszkolaki z grupy ,,Motylki” chętnie słuchają literatury dziecięcej. Odbierają teksty literackie w różnorodny sposób – poprzez przedstawienia teatralne organizowane na terenie przedszkola, słuchowiska radiowe, czytanie bajek, wierszy, opowiadań przez rodziców czy słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy WSBiP.
W ten sposób dzieci doskonalą umiejętność słuchania dłuższych tekstów literackich, potrafią skupić uwagę na słowie mówionym, poznają różne postawy bohaterów literackich, podejmują próby ich oceny, rozpoznają wydarzenia przedstawione na ilustracjach w książkach.
W grupie ,,Motylki” bajki czytają także nauczyciele naszej szkoły- p. Darek zapoznał dzieci z historią ,,Kota w butach” i losami ,,Trzech małych świnek”.