Niby tacy sami, a jednak inni – Biedronki

Temat tygodnia: „Niby tacy sami, a jednak inni” (01 – 05. 06. 2020 r.).
W tym tygodniu Biedronki wysłuchały opowiadania pt. „Inny”, z którego dowiedziały się, że mamy inne dzieci różniące się kolorem, sposobem życia, tradycjami, mają różne domy. Śpiewały piosenkę; „Jesteśmy dziećmi”. Wykonały pracę plastyczną: „Dzieci świata”. Wysłuchały także wiersza: „Odarpi, syn Egigwy”, a potem ułożyły historyjkę obrazkową z nim związaną. Usprawniały swoją grafomotorykę wykonując karty pracy, rysując po śladzie, czy wycinając i sklejając obrazki. Swoje kompetencje matematyczne doskonaliły poprzez „spotkanie z liczbami” wyszukując je i kolorując w kolejnych kartach pracy ćwicząc w ten sposób też swoją spostrzegawczość. W ramach języka angielskiego w tym tygodniu odbywał się festiwal. Dzieci zapoznały się z symbolami krajów anglojęzycznych. W załączniku miały flagi do pokolorowania. Poznały charakterystyczne budowle, które można zobaczyć w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w Londynie. Obejrzały wirtualne przewodniki. Zapoznały się z tradycyjną angielską rymowanką dla dzieci pt. „London Bridge is falling down”, a także z brytyjskim przysmakiem czyli scones (Scones to brytyjskie ciastko wywodzące się ze Szkocji, dzieci w przedszkolu miały okazję nawet spróbować). Na zakończenie Festiwalu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu: „Budowle w pomniejszeniu”.