Nie jesteśmy sami w kosmosie – Biedronki

W ostatnim tygodniu w naszym przedszkolu panowała bardzo „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień; dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy itp. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Dzieci oglądały różne książki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. W trakcie różnych zajęć i zabaw dzieci poznały planety Układu Słonecznego. Przez cały tydzień uczestniczyły w „nieziemskich ” zajęciach wykonując m.in. rakiety kosmiczne i  „układ słoneczny”. Samodzielnie wykonane lunety  pozwoliły nam obserwować niebo podczas spacerów. Było niezwykle i kosmicznie.